RZA z Wu-Tang Clan: Veganství znamená lepší zítřky

Americký rapper RZA je novou tváří propagující veganství. V souvislosti s novým albem „Better Tommorow“ legendárních Wu-Tang Clan, jichž je členem, RZA říká: „Veganství znamená lepší zítřky.“

RZA se narodil jako Robert Fitzgerald Diggs v roce 1969. V roce 1997 přestal jíst veškeré maso, dlouhé roky je vegan. Známý je hlavně z kultovní formace Wu-Tang Clan. Vydal ale také několik sólových desek a je autorem hudby k filmům Ghost Dog – Cesta samuraje (1999), Kill Bill (2003) a Kill Bill 2 (2004). Veganství aktivně propaguje jak v hip-hop komunitě, tak mimo ni.

„Nepotřebuji mít na talíři mrtvá zvířata, nepotřebuju, aby moje živé tělo přijímalo kusy mrtvého masa,“ říká RZA. „Zvířata jsou mí přátelé… Jsou svým zvířecím způsobem šťastné, když mě vidí. Jsem si jistý, že nechtějí skončit u mě na talíři,“ dodává.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>