Epizoda 12: rapper Presento

Slovenský rapper s přezdívkou Presento není v rámci veganského hnutí neznámou postavou. Jeho „conscious“ (nebo-li česky uvědomělý) hip-hop se z velké části věnuje vztahu lidí a zvířat a některé skladby mají potenciál stát se menší „hymnou“ veganských aktivit. Presento se sám stravuje vegansky a podporuje veganské projekty a iniciativy, například pražskou Veggie Parade nebo uskupení Vegan fighter.

Právě před Veggie Parade jsme s Presentem za drobného deště posadili pod rozložitý strom na pražské Letné a povídali jsme si o muzice obecně a hip-hopu zvlášť, o tom, nakolik hip-hopové subkultura přijímá veganské poselství, o DIY vydávání alb a jejich sdílení, o možnosti živit se hudbou i o hranicích komerce. Nevynechali jsme samozřejmě ani otázku stravování, oblíbených jídel atd.

Na našem serveru si můžete každých 14 dnů poslechnout/stáhnout nový podcast, ve kterém si povídám se zajímavými hosty z nejrůznějších oborů lidské činnost: výživy, veganského aktivismu, ekologie, ochrany a práv zvířat, fitness, kreativity, umění atd. V podcastu se zabývám nejrůznějšími tématy, které veganstvím souvisí. Nutně to neznamená, že všichni hosté budou vždy vegané, nicméně, všichni budou vždy mít k našim tématům co říct.

Podcast je v našich podmínkách stále spíše neznámý formát, proto velmi ocením pomoc s jeho šířením. Dejte vědět kamarádům, sdílejte na sociálních sítích atd. Díky!


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

5 Komentářů k “Epizoda 12: rapper Presento

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>