Výzva dirigenta Lorina Maazela: od nového roku vegetariánem

Světoznámý dirigent Lorin Maazel oznámil na své webové stránce, že od nového roku přechází na vegetariánskou stravu. Z etických důvodů, aby přispěl k nižší spotřebě masa. Svůj příspěvek nazval Zákon nabídky a poptávky:

Každý člověk ročně zkonzumuje 16,7 – 120,2 kilo masa a 5-20 kilo ryb. Kdyby mou výzvu [k vegetarináství] přijalo jen sto dalších lidí, bylo by ročně zkonzumováno o 6.000 kilo méně masa a 1.000 kilo méně ryb. Nabídka a poptávka. Méně zákazníků způsobí, že vykořisťování a zneužívání zvířat se stane méně výnosné.

Při řádné přípravě jsou vegetariánská jídla vynikající…a lehká. Přidejte se ke mně. A dejte mi vědět, že jste se přidali!

Dodal, že doufá, že strhne alespoň pár ze čtvrt milionu čtenářů svého blogu k tomu, aby ho následovali. A že k vegetariánství ho inspiroval jeho syn Olson.

Třiaosmdesátiletý dirigent Maazel se přes 50 let pohybuje na světové hudební špičce. Dirigoval více než 150 různých orchestrů a pořídil 300 nahrávek, a to i oper a ceněných kompletů orchestrálních děl. Mezi nimi jsou například nahrávky Beethovena, Brahmse, Debussyho, Mahlera nebo Richarda Strausse, za něž získal desetkrát prestižní hudební ceny Grand Prix du Disque de l’Académie Charles Cros.

Řada z nich vychází dodnes v reedicích. V roce 2011 ukončil pětileté působení ve funkci hudebního ředitele opery ve Valencii a od loňského roku se stal na tři roky hudebním ředitelem mnichovských filharmoniků.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>