Sam Simon: spoluautor Simpsonových, filantrop a vegan

Jméno Sama Simona si můžete přečíst v titulcích pokaždé, když se koukáte na seriál Simpsonovi. Co možná nevíte je, že osmapadesátiletý Simon je od devatenácti vegetarián a od roku 2005 vegan. Své přesvědčení dává najevo i jinak, a to rozsáhlými dary a aktivitami v oblasti osvobození zvířat.

Příběh Sama Simona nabral obrátky a vstoupil do médií v březnu loňského roku, kdy vystoupil v TV s tím, že mu byla diagnostikována rakovina tlustého střeva a lékaři odhadují, že bude žít 3-6 měsíců. A rozhodl se, že během této doby rozdá své miliony na aktivity za osvobození zvířat.

Svou nadaci Sam Simon Foundation, zaměřenou na pomoc psům, založil již v roce 2002. Televize CBS popsala nadaci jako „největší psí útulek v zemi, pětihvězdičkové místo v Malibu, možná nejpotřebnější kus nemovitosti na planetě. Zde, mezi vodopády a pěstěnými trávníky, dává nadace Sama Simona zaběhlým a opuštěným psům novou šanci na život.“

Po sdělení diagnózy rozjel další projekty: mezi jinými např. mobilní veterinární kliniku, která zdarma operuje domácí zvířata chudých majitelů, nebo začal s nákupy zoologických zahrad a cirkusů, aby zvířata následně nechal v klidu a míru dožít bez utrpení a drezůr. Velké peníze také věnoval organizacím PETA a Sea Shepherd Conservation Society s tím, že u nich, na rozdíl od jiných charitativních organizací, vidí reálné výsledky. Sea Shepherd po něm následně pojmenovala jednu z lodí, které z jeho daru koupila.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>