Veganský Hulk v Soči

Letošních zimní olympijské hry v Soči se zatím do povědomí lidí zajímající se o osvobození zvířat zapsaly negativně: ať už velmi kontroverzním odchytem kosatek pro delfinárium, nebo masovým vražděním psů pro „zlepšení obrazu města.“

Nicméně, olympijských her se zúčastní i několik veganských sportovců. Dnes zmíníme prvního z nich, profesionálního ruského bobistu Aleksej Vojevodu, který se stravuje syrovou veganskou stravou.

Alexej Vojevoda je držitelem stříbrné medaile ze zimních olympijských her v Turíně (2006) ve čtyřbobu a bronzové z Vancouveru (2010) ve dvojbobu. Zároveň je trojnásobným mistrem světa (2003, 2004 a 2005) v jiné disciplíně, a to armwrestlingu nebo-li páce, nicméně od roku 2007 se profesionálně věnuje bobování. Na raw stravě je druhým rokem.

Zde se můžete podívat, co dokáží svaly poháněné rostlinou stravou:

a zde krátký dokument s En titulky:


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>