Taiji má svůj symbol: Anděla. Do boje se zapojili i Anonymous

Pravidelné vybíjení delfínů pro lidskou zábavu a konzumaci v japonském Taiji proběhlo i přes stále narůstající odpor veřejnosti. Další protesty proti zabíjení delfínů se v Anglii i jinde chystají před japonskými ambasádami 21. února se pod hlavičkou Také Action For Dolphins Day.

Do protestů se vložila i hackerská skupina Anonymous, která krátce vyřadila webové stránky vlády prefektury Taiji. Na svém Twitterovém účtu pak uvedla, že šlo pouze o varování a pokud nebude vybíjení delfínů zastaveno, dojde k opravdovému útoku 9. února v rámci operace #OpKillingBay.

Z letošního vyvražďování vyčnívá jeden konkrétní případ, který se stal symbolem boje proti tomuto nesmyslnému zabíjení zvířat: mládě-albín, které získalo jména Anděl. Anděl byl násilím oddělen od matky, na které je stále závislý, a vzat do zajetí. Pozorovatelé Sea Shepherd spekulují, že jeho matka po odejmutí svého mláděte spáchala sebevraždu: „ponořila se do vody a už nikdy nevyplavala.“ Nejpravděpodobnější budoucí působiště Anděla je velrybí muzeum v Taiji, které se touto raritou bude snažit přitáhnout turisty.

Jedním ze způsobů, jak se postavit proti vyvražďování delfínů, je napsat japonskému předsedovi vlády Shinzo Abe, na následujících kontaktech:

https://www.kantei.go.jp/foreign/forms/comment_ssl.html
https://www.facebook.com/abeshinzo
https://twitter.com/AbeShinzo


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>