Špičková veganská krasobruslařka Meagan Duhamel

Ještě před začátkem zimních olympijských her v Soči si představíme další veganskou sportovkyni, která na nich bude startovat. Tentokrát zabrousíme do krasobruslení, kde ve sportovních dvojicích bude závodit Kanaďanka Meagan Duhamel.

Výčet jejích úspěchů je dlouhý: se svým partnerem Ericem Radfordem vyhrála loňské Mistrovství čtyř kontinentů a skončila bronzová na světovém šampionátu. Kromě toho drží také bronzovou medaili z Mistrovství čtyř kontinentů roku 2010 a za poslední tři roky také nejvyšší tituly z kanadského národního šampionátu.

I přes to považuje za jeden ze svých největších životních úspěchů právě to, že se v roce 2008 stala vegankou. Impulsem se pro ni stala kniha Skinny Bitch (bestseller od bývalé modelky Kim Barnouin a modelového agenta Roryho Freedmana, která vedle výhod veganské stravy rozsáhle prezentuje i etické argumenty), která ji podle vlastních slov „otevřela oči“ a přivedla k rozhodnutí změnit život.

Co se týká dopadů veganství na její sportovní kariéru, mluví o nich takto: „Mám více energie, protože moje tělo pohání čistá strava. Také si nemusím hlídat váhu, protože od té doby, co jsem na veganské dietě, se moje váha ustálila na ideální hodnotě. Také jsem si všimla, že od té doby, co jsem veganka, jsem silnější a mám větší výdrž.“


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>