James Cameron se chystá rozbít mýtus o mužství a masu

Slavný režisér a scénárista James Cameron (Terminátor, Vetřelci, Titanic, Avatar a mnohé další), držitel tří Oskarů a mnoha dalších prestižních cen, v současnosti produkuje dokument o veganství, který bude k vidění později tento rok. Nese název The Game Changer (Ti, kdo mění svět) a ukazuje životy špičkových sportovců, vojáků ze speciálních jednotek, vědců, kulturních ikon i hrdinů všedního dne živících se rostlinnou stravou.
Kromě Camerona se na filmu jako režisér podílí Louis Psihoyos (držitel Oskara za film Zátoka) a šampión mma James Wilks. Psihoyos o filmu říká:
„Nejsilnější muž světa je vegan. Nejrychlejší muž světa, první, který pokořil hranici 10 sekund na stovce, by v té době na rostlinné stravě. Naším filmem zkoušíme rozbít mýtus, že abyste byli skutečnými chlapy, potřebujete živočišné bílkoviny.“
Vzhledem k prestižnímu postavení, kteří oba tvůrci ve světě filmu mají, se dá čekat, že dokument bude opravdu tím, který změní svět, nebo ho alespoň hodně ovlivní. Účast na prestižních filmových festivalech je více než jistá a má určitě našlápnuto k tomu, aby sbíral ocenění a tudíž i publicitu. Držme palce a těšme se!


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>