Vegan se postaví Kličkovi!

O sobotní noci čeká svět boxerská událost roku. Legendární Vladimir Kličko a v druhém rohu…nikdy neporažený vegan Bryant Jennings. Boxovat se bude o své tituly mistra světa organizací WBA, WBO a IBF.

Jedenatřicetiletý Jennings na rostlinnou stravu nedá dopustit. Když se ho lidé ptají, jak je na rostlinné stravě možné do sebe dostat dostatek bílkovin, výmluvně ukazuje na obrázek gorily sedící v poušti a říká: „Gorily, býci a další nejsilnější zvířata nejedí maso. Proč bychom ho měli jíst my?“

V sobotu mu budeme držet palce – v každém případě už nyní jde o vynikající propagaci veganství ve sportu a jasnou ukázku, že na rostlinné stravě lze dosahovat špičkových sportovních výkonů.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>