Veganka odběhla 7 maratonů na 6 kontinentech za 7 dní

Svět ovládají výzvy. Jedna taková proběhla hlavně běžeckým světem tento únor – šlo o sérii maratonů „tři sedmičky,“ výzvu pro úzkou skupinu běžců a běžkyň, která se pokusila zaběhnout sedm maratonů za sedm dní na sedmi kontinentech.

Jednou z účastnic výzvy Tripple Seven Quest byla i dlouholetá veganka a majitelka útulku pro zachráněná zvířata Fiona Oakes, která všechny maratony odběhla v kravím převleku (i s vemenem!) jako poctu hospodářským zvířatům a s číslicí 269 v uchu.

Výzva se sice nepodařila, protože kvůli počasí se nepovedlo včas přistát na Antarktidě, přesto jde o fenomenální výkon. Fiona a další sice odběhli sedm maratonů za sedm dní, ale „jen“ na šest kontinentech, přesto jde o další hezký důkaz, že špičkové sportovní výkony lze podávat i na dlouhodobé veganské stravě.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Jeden komentář k “Veganka odběhla 7 maratonů na 6 kontinentech za 7 dní

  • 10.6.2016 at 21.28
    Permalink

    By mě zajímalo jestli si uvědomila, jak moc těmi zbytečnými cestami mezi světadíly poškodila životní prostředí. Ono letadlo produkuje opravdu hodně spalin. No nic ani veganství nezaručuje bystrou mysl a inteligenci :-(
    Těch 7 marathonů mohla dát klidně na jednom místě, ale to by nebylo tak cool co?

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>