Obrovský úspěch týmu PlantBuilt

Již jsme informovali o účasti veganského týmu PlantBuilt na Naturally fit Games v Texasu. Dnes vám přinášíme dopis legendy vegan bodybuildingu Roberta Cheeka o celé akci:

Ahoj všichni!

Říká se, že všechno je v Texasu větší. A rozhodně to platilo minulý víkend na Naturally Fit Games v Austinu, kdy převzali pódium veganští atleti, aby reprezentovali soucitnost v akci. Veganské svaly byl tentokrát větší a lepší než kdy předtím – s týmem téměř 40 veganských atletů, kteří soutěžili v různých sportovních disciplínách pod hlavičkou PlantBuilt Vegan Athlete Team. Ten spoluzaložili dva z mých nejlepších přátel, Giacomo Marchese a Dani Taylor. Nejenže PlatBuilt tým soutěžil, ale dovezl domů mnoho medailí, ocenění a dokonce i jeden světový rekord. Tým byl zformován v roce 2013 jen z asi desítky soutěžících. Nyní je třikrát větší s cílem se ještě rozrůst pro návrat na hry v roce 2019.

PlantBuilt tým se sejde jednou za dva roky (poté co se scházel v letech 2013 a 2015 každoročně), aby reprezentoval soucitný veganský životní styl ve sportu na rozsáhlých Naturally Fit Games v Austinu. Ty přitahují atlety z celého světa, aby závodili ve sportech jako bodybuilding, powerlifting, CrossFit, arm wrestling, bojová umění, Olympic lifitng, kettlebell a dalších. Hry mají tisíce přihlížejících včetně Marka Henryho, který má titul World’s Strongest Man a kterého jsem rád potkal minulou sobotu.
Jak se tedy letos PlantBuilt týmu dařilo? Hodně. Tým 39 soutěžících vyhrál 32 medailí a z toho 22 za první místo! Spoluzakladatel PlantBuilt týmu Giacomo Marchese odešel se dvěmi cenami za první místo v powerliftingu, Korin Sutton vyhrál celkový titul v mužském bodybuildingu, Natalie Matthews vyhrála celkový titul bikini a Sara Lee vytvořila nový světový rekord v kettlebell lifting. Crystal Moulton, Sara Russert a Ndem Nkem domů dovezli medaile za první místa v powerlifitng (u powerliftingu jsem strávil na Naturally Fit Games nejvíc času jako dobrovolný fotograf a cheerleader týmu). Forest Crosbie vyhrál celkovou cenu novice physique při své úplně první účasti v soutěži a jeho partner pro trénování Derek Tresize skončil druhý v sekci bodybuldingu profesionálů. Trénoval jsem s Forestem na Vegan Caribbean Cruise jen před pár měsíci a byla radost vidět ho zazářit v jeho soutěžním debutu. Moje dobrá kamarádka Simone Collins, která přicestovala až z Austrálie, vyhrála titul open figure a získala tak pro PlantBuilt tým další první místo. Paola Deocampo vyhrála první místo v bikini a ceny pro PlantBuilt tým se v Austinském kongresovém centru vršily celé ráno, odpoledne a večer.

Dani, šampiónka ve figure na těchto hrách v minulosti, se vzdala soutěžení, aby mohla koučovat ostatní členy týmu stejně jako Jason Morris, Chad Byers a další. Já jsem si dokonce odskočil z důchodu, abych mohl soutěžit pro PlantBuilt na mém předchozím výletě do Austinu. Luke Tan přijel až ze Singapuru soutěžit v CrossFitu. Ed Bauer, kmenový člen PlantBuilt týmu, soutěžil již ve svém třetím sportu pro tým – ve vzíprání (poté, co byl druhý v physique a v minulých letech soutěžil v CrossFitu). Mindy Collette, tvář mojí knihy Shred It!, byla rovněž aktivní v kategorii fitness model. Můj přítel Geoff Palmer, tvůrce a CEO Clean Machine, skončil druhý v bodybuildingu (ačkoliv já si myslím, že měl vyhrát první místo) a celkově tým zářil všude.

Světový rekord Sary Lee v kettlebell bude pravděpodobně chvíli plnit sociální média, stejně jako celkový úspěch PlantBuilt týmu. Giacomo a Dani vybudovali s PlantBuilt Vegan Athlete Team něco skutečně výjimečného, ale budou první, kteří řeknou, že to není o nich. Jsou upřímní a mají pravdu. Pro Giacoma a Dani bylo cílem vybudování týmu veganských atletů, který by soutěžil s těmi, kteří jedí maso, zastání se zvířat. Čím lépe si PlantBuilt tým vede, tím silnější a hlasitější je zpráva o soucitném veganském životním stylu zkombinovaném s atletikou.

PlantBuilt si navykl vyhrávat a být týmem, který mění ve sportovním průmyslu pravidla hry. Naturally Fit Games v roce 2017 nebyly jiné s výjimkou toho, že PlantBuilt tým tentokrát vyhrál mnohem více cen a to s dosud největším počtem soutěžících.

Jsem zpátky z Austinu, naplněn entuziazmem a optimizmem z vlivu, který mají veganští atleti na mainstreamovou kulturu díky jejich úspěchům. Dával jsem fotky na sociální média, ale pro nejlepší kolekce fotek sledujte PlantBuilt tým na sociálních médiích. Prostě do vyhledávání na všech sociálních médiích, která sledujete, zadejte „PlantBuilt“ a měli byste najít kolekce fotek, příběhů, shrnutí a článků z úspěšného minulého víkendu.

Pro více informací o PlantBuilt Vagan Athleate Team se podívejte na několik dalších článků publikovaných VeganNews a PlantBasedNews a navštivte PlantBuilt.com, kde najdete soupis celého týmu a výsledky soutěže.

Užijte si zbytek týdne!
Robert Cheek

překlad: Jana Boučková


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>