Sedm nejlepších veganských afrodisiak

Existují plodiny, které obsahují chemikálie, které u mužů i žen pozvedávají sexuální touhu. Říká se jim afrodisiaka. A je zajímavé, že mezi nimi rozhodně nenajdete maso, ani jiné živočišné potraviny, ale pouze rostliny… Obecně se tvrdí, že jídla obsahující hodně zinku a vitamínu B zvyšují hladinu testosteronu a zvyšují libido. Sedmero nejchutnějších veganských potravin, která se považují za afrodisiakum, představujeme níže:

Mandle

Tento ořech je jedním z prvních šlechtěných jídel a je po celou historii vnímán jako symbol plodnosti. Tradice mandlí na svatebním obřadu vznikla už za starého Říma, kdy svatebčané házeli ořechy na čerstvé manžele. Tvrdí se také, že vůně mandlí vzbuzuje v ženách touhu.

Chřest

Jako afrodisiakum je známý od sedmnáctého století. Chřest je nabitý draslíkem a kyselinou listovou. Ta podporuje produkci histaminu, látky nezbytné pro dosažené orgasmu u obou pohlaví. V devatenáctém století byly ve Francii ženichům noc před svatbou servírovány tři chody chřestových jídel.

Avokádo

Avokádo se pyšní svým ženským tvarem a vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin, draslíku a vitamínu B6, který zvyšuje produkci mužských hormonů. Avokádo je tak funkční, že španělští kněží svým ovečkám zakazovali toto ovoce jíst.

Bazalka

Tato bylinka pomáhá s krevním oběhem a říká se, že zvyšuje chuť na sex. Podle moldavských tradic se muž zamiluje do ženy, pokud od ní přijme snítku bazalky.

Čokoláda

Čokoláda není tradičním dárkem na valentýna jen tak – obsahuje Anandamid, chemikálii, která blahodárně působí na psychiku. Její název je odvozen ze sanskrtského slova ananda, což znamená „blaženost“ či „dokonalé štěstí“ – v mozku totiž působí na centra radosti způsobuje pocity štěstí. Kakao obsahuje také tryptofan, esenciální aminokyselinu, která umožňuje mozku uvolňovat serotonin, „látku štěstí.“

Fík

Ovoce z edenské zahrady, které patřilo mezi oblíbené jídlo Kleopatry, už staří Řekové spojovali s láskou a plodností. Fíky jsou zdrojem flavonoidů a antioxidantů a zvyšují sexuální vytrvalost.

Česnek

Obsahuje alicin, který povzbuzuje cirkulaci krve. Hinduismus ho považuje za plodinu, která zvyšuje touhu a ohřívá tělo.

Chilli

Díky kapsaicinu, který způsobuje i charakteristickou pálivou chuť, zlepšuje cirkulaci krve a tudíž i prokrvení pohlavních orgánů a kůže a jejich citlivost.

Mezi další veganské potraviny s afrodisiakálními účinky patří cizrna, dýňová semínka, piniové oříšky a další.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Jeden komentář k “Sedm nejlepších veganských afrodisiak

  • 5.8.2016 at 7.44
    Permalink

    Vždycky se uváděl jako afrodiziakum celer. A říká se: petržel, aby dlouho vydržel 😉

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>