4. duben – Globální veganský běh

„Chcete tvořit historii a vytvářet silnou globální vegan sportovní komunitu?“ Pod tímto heslem vyhlásil magazín Vegan Health & Fitness na 4. dubna 2015 Globální veganský běh. Jedná se o decentralizovanou událost, koordinovanou pomocí nejmodernějších technologií a aplikací.

Přihlásit se může kdokoliv, s libovolnou běžeckou úrovní. Na webové stránce běhu se zaregistruje k jednomu z běhů (5km, 10km, půlmaraton, maraton a ultra) a 4.4. ho kdekoliv zaběhne. Běh stačí trackovat pomocí tréninkové aplikace a webu Strava.com, která zajistí přehled výsledků, časů, a samozřejmě ukáže i množství závodících.

Startovné je 30 dolarů. Tři dolary jdou na charitativní organizaci dle vlastního výběru. Každý startující dostane triko závodu a medaily.

Závod podporuje řada předních veganských ultramaratonců, kteří budou po Twitteru odpovídat na dotazy běžců a virtuálně je „trénovat.“ Webové stránky závodu najdete zde.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

3 Komentářů k “4. duben – Globální veganský běh

 • 11.12.2014 at 20.05
  Permalink

  Prosím o vysvětlení. Nejsem v angličtině tak zběhlý, abych si to zjistil na webu „strava“. Zaregistroval jsem se na „vegan global run“, také na „strava“, ale není mi jasné, zda je nutné trackovat přímo aplikací „strava“ a nebo zda mohu použít „endomondo“ na nějž jsem zvyklý a následně track/závod nějak naimportovat na web „strava“. Předem děkuji za odpověď. Adam

  Reply
 • 14.12.2014 at 22.15
  Permalink

  Ahoj. Díky za info. Tak to funguje. Po importu souboru do strava.com, jsou sice některé údaje trochu odlišné (kratší celková vzdálenost i čas běhu), ale jen o malinko. Na úvodní stránce (zdi) strava.com, je úplně vpravo nahoře znaménko plus, kde po rozbalení kliknout na „add manual entry“. Dále vlevo zvolit „file“ a tam už je na výběr dvou přípon *.tcx a *.gpx. Max. velikost souboru 25 Mbyte. Ještě jednou díky 😉
  GO VEG

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>