Brazilský spolkový stát São Paulo oznámil zákaz testování na zvířatech

Zákaz se týká veškerého testování kosmetiky, parfémů a produktů osobní hygieny. V São Paulo přitom sídlí více než 700 z 2.300 brazilských kosmetických společností a Brazílie sama je třetím největším producentem kosmetiky na světě a největším v Latinské Americe s 58% trhu.

Zákaz přišel po intenzivní kampani aktivistů za osvobození zvířat. V říjnu vyústil velký protest před vivisektorským Královským institutem do nočního úderu na laboratoře, odkud bylo zachráněno 178 bíglů. Když v listopadu laboratoř oznámila ukončení činnosti, aktivisté a aktivistky prohlášení zjevně moc nedůvěřovali, a týden po oznámení pod rouškou tmy laboratoř znovu navštívili. Svázali přítomnou stráž, zachránili přes tři stovky myší a krys, zničili vybavení a poničili vozidla.

Guvernér São Paula oznámil, že zákaz testování je výsledkem úspěšné kampaně aktivistů za práva zvířat. Rozhodnutí prý padlo po setkávání s aktivisty, ale také vědci, veterináři a lidmi z kosmetického průmyslu. Zdá se, že diverzifikované hnutí za práva zvířat svou mnohostí taktik opět slavilo úspěch a velké legální kampaně spolu s méně legálním přímým tlakem dokázaly zachránit tisíce zvířat před krutým týráním a smrtí…


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>