Přímá akce proti množírnám

převzato z webu Voice of anarchopacifism

Spektrum aktivit našich kolektivů je velmi široké. Jednou z oblastí, kterým se některé z nich věnují je i problematika „obchodníků“ s životem. Všemožných „množíren“ či překupníků zvířat.

Před pár dny se k nám dostaly konkrétní informace o skupince snažící se bohatnout na utrpení zvířat a soucitných lidech. Prostřednictvím sociálních sítí inzerovali několik štěňat, údajně ze slovenských a ukrajinských útulků. Vše se při podrobném pohledu jevilo značně podezřele. Poměrně snadno se nám podařilo prokázat, že se tyto informace nezakládají na pravdě.

Pomocí několika fiktivních adres jsme oslovili tyto „obchodníky“ jako údajní zájemci a domluvili si schůzku. Při schůzce, kterou považovali za předání štěňátek, jsme jim předložili doklady o naprosté lživosti jejich tvrzení. Jejich arogantní reakce: „No a?“, „Co je vám do toho?“ nám trochu usnadnilo to, co následovalo. Všechna zvířata byla zmíněným spekulantům odebrána. Bylo zarážející, že ani nijak výrazně neodporovali. A následně jim bylo „důrazně vysvětleno“ jak je podobné chování nepřijatelné. Dalo by se říct, celkem dobrý konec. Bohužel však ne.

Za několik dnů se na další z našich fiktivních adres dorazila opět nabídka od zmiňované skupiny. Několika měsíční štěňátka, nutně potřebovali nový domov, samozřejmě za patřičný „adoptivní poplatek“. Bylo zřejmé, že skupina si z našich slov moc neodnesla a pokračuje ve svém „podnikání“ dál. Možnost obrátit se na policii či jiné státní instituce je pro naprostou většinu z nás nepřijatelná a přikročili bychom k ní zřejmě až po vyčerpání veškerých ostatních možností.

Schůzku jsme tentokrát domluvili v jiném regionu, aby neměli žádné podezření. Překupníci přijeli dvěma vozy. Dva muži a jedna žena. Štěňátka se opět tísnila v kufrech otlučených škodovek. Když jsme si potvrdili, že se opravdu jedná o stejnou skupinu, na nic jsme nečekali. Bohužel se nám tentokráte podařilo zachránit jen pejsky z jednoho auta. Jeden „obchodník“ totiž hned jak uviděl naší skupinku blížící se k místu, naskočil do auta a ujel. Druhé se nám podařilo zastavit. Tentokrát jsme po odebrání pejsků naše „důrazné vysvětlení“ podpořili i trochu razantněji prostřednictvím automobilu, který zůstal na místě. Zjednodušeně řečeno, ten už toho asi moc nenajezdí.

Snad tentokrát pochopili, že naše slova myslíme vážně. Podle všeho se ani neobrátili na policii. Ale i kdyby.

OBCHOD S ŽIVOTEM NEBUDEME TOLEROVAT V ŽÁDNÉ PODOBĚ!

DA Crew


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>