Česká veganská společnost proti xenofobii

Nově vzniklá Česká veganská společnost na svém FB profilu zveřejnila následující prohlášení, které plně podporujeme a tímto se k němu připojujeme:

Občas se ve veganské komunitě objevují lidé, kteří zneužívají veganství a boj proti týrání zvířat na šíření rasové a náboženské nesnášenlivosti. Česká veganská společnost se striktně distancuje od takového počínání. Soucitní lidé a vegani jsou na celém světě, i mezi muslimy. Snahy o zastavení týrání zvířat a jejich zbytečného zabíjení nesmí být vedeny jako útok vůči určitému etniku či náboženskému vyznání, ale jako snahy o zastavení konkrétních praktik!


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Jeden komentář k “Česká veganská společnost proti xenofobii

  • 3.11.2014 at 15.21
    Permalink

    Myslím, že je to to nejpodstatnější (a třeba se ukáže, že mezi některými „vegany“ a „vegankami“ i to nejkontroverznější), co se v českém veganství za tenhle rok událo. Islamofobové musí být konfrontováni. Díky Česká veganská společnosti!

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>