Veganské bestie ve Strength Wars

Seriál Strength Wars se na internetu stal hitem. Silová klání napříč styly a disciplínami, spočívají v základních cvicích jako dřep, mrtvý tah nebo shyb si získaly množství fanoušků na celém světě a jednotlivé díly mají milionovou sledovanost. Kdo by nechtěl znát odpověď na otázku, kdo je silnější? Bodybuilder, strongman, nebo snad kalistenik?

Tvůrci seriálu hledali odpověď už v několika desítkách dílů. A ačkoliv v silových sportech je veganů stále pomálu a zdaleka jich není tolik, jako v jiných (vytrvalostních a silově-vytrvalostních) disciplínách, v seriálu se jich představilo hned několik. Před objektivem kamery jednoznačně dokázali, že síla rozhodně není z masa a obdivuhodných výkonů lze i v silových disciplínách dosahovat na čistě rostlinné stravě. Připravili jsme vám přehled videí, abyste to mohli posoudit sami:

Ve čtvrtém díle se představil vzpěrač a bývalý mariňák Tommy, který se stal veganem před dvěma lety. Mimochodem, jeho soupeř, bodybuilder Mischa o sobě tvrdí, že je „semi-vegan“ a maso jí velmi zřídka jako cheatmeal.

V pátém díle veganskou komunitu reprezentoval Matthias Kegelmann, německý šampion a mistr posilování s vlastní vahou. Vyzval ho bodybuilder Koray. Závodilo se v mrtvých tazích (20x120kg), shybech s 20kg zátěží a cleanech. Pro 65kg vegana docela výzva…

Hned dvakrát ve Strength Wars závodil strongman a velký propagátor veganství Patrik Baboumian. Ve druhém díle porazil na hlavu Čecha Jirku Tkadlčíka, za což sklidil kritiku kvůli velkému váhovému rozdílu.

Proto v sedmém díle seriálu vyzval hned dva soupeře najednou, bodybuildera a vzpěrače, kteří se mohli v disciplínách libovolně střídat. Vzpěrač Fabian má 125kg, bodybuilder Dorian 100kg. Šestratřicetiletý Patrik 130kg.

V nové sérii se opět představil i veganský powerlifter Thomas Faber. Nejprve v šestém díle v neuvěřitelné bitvě s Irrem Thomasem Gleesonem, kde se zvedaly fakt těžké váhy, zvracelo a krvácelo, a pak v díle osmnáctém v souboji s Čechem Pavlem Šandou.

Ve Strenght Wars závodil i veganský bodybuilder proslulý propagací vysokosacharidové stravy Karl Ess, a to v devátém díle:


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

2 Komentářů k “Veganské bestie ve Strength Wars

 • 20.12.2015 at 8.26
  Permalink

  Těmto sportovcům se ohledně stravy nedá věřit. Drtivá většina ani neví přesně co jí, často jim stravu připravuje trenér nebo výživový poradce a mnoho z nich nemá morální problém ani s dopingem. Věřit takovým lidem, že si někde tajně nešlehnou výživový preparát z masa nebo dokonce přímo maso, je dost naivní.

  Reply
  • Pavel Houdek
   23.12.2015 at 22.12
   Permalink

   To si nemyslím… Nějaký důkaz?

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>