Lidl: maso dává sílu. Vegané: to těžko :-)

Supermarkety LIDL mají nově kampaň pod heslem „maso dává sílu.“ Tím nahrály na smeč všem stoupencům bezmasé stravy; kromě pravopisných chyb totiž na reklamu umístily dva neduživé chlápky, které v kontrastu se sportujícími vegany opravdu nevypadají na to, že by jim maso dávalo sílu… Na internetu se tak rozjela krásná virální kampaň (a zároveň výzva ke spotřebitelskému bojkotu této firmy), o jejíž výtvory se s vámi dělíme zde:

lidl_maso4 lidl_maso3 lidl_maso2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lidl_maso1


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

4 Komentářů k “Lidl: maso dává sílu. Vegané: to těžko :-)

 • 4.2.2014 at 11.44
  Permalink

  Lidl má pravdu. Člověk je od přírody všežravec.

  Reply
  • 4.2.2014 at 20.16
   Permalink

   Ano, a Země je středem vesmíru. Nebo ne, to už vlastně neplatí.

   Reply
  • 17.7.2016 at 9.57
   Permalink

   No vlastně ani ne. Stačí se podívat na naši anatomii. Zuby? Ty dva malé špičáčky? Jako tím byste někoho určitě ‚ulovil‘. Nehty? Koho tímhle chcete poškrábat do krve? I kotě by mělo větší šanci. Naše tenké střevo je 10 až 11 krát násobek délky našeho těla, přesně jako u býložravců (všežravci – 4 až 6 násobek délky těla). To, že můžeme čelistí hýbat horizontálně, tedy ze strany na stranu, znamená, že naše ústa jsou vyvinuta ke žvýkání, přesně jako u býložravců. (Umí snad pes žvýkat, nebo hltá jako divý, když před něj postavíte misku s jídlem?) Termoregulace? Pocení. Ano, přesně jako u býložravců. Všežravci a masožravci: vyplazení jazyka, rychlé dýchání. Jako psi (všežravci). Klidně Vám můžu vyjmenovat i další podobnosti lidského těla s tělem býložravce, ale myslím, že jste mě už pochopil.

   Reply
 • vegaholic
  4.2.2014 at 22.46
  Permalink

  2 Rumburak: mohl bys mi prosím připomenout, jak souvisí to, že člověk je údajně od přírody všežravec, s tím, že by maso mělo dávat sílu? Nějak mi uniká souvislost…

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>