Šokující záběry z dronu nad prasečím velkochovem (update 31.1.: CZ titulky!)

Režisér Mark Devries si vzal k ruce špionážní dron a podíval se nad zapovězené území: obrovské průmyslové chovy prasat. Od zveřejnění v polovině prosince už ho zhlédlo skoro půl milionu lidí.

„Jedním z největších tajemství v Americe je to, že farmy už v podstatě neexistují. Zvířata, která jíme, jsou pěstována v obřích, utajených továrnách,“ říká na začátku svého nového videa Mark Devries, aktivista a režisér skvělého filmu „Speciesism: The Movie“ z roku 2012.

Video ukazuje obrovskou nádrž plnou toxického odpadu z chovu, velkou jako čtyři fotbalová hřiště. Pokud vás napadá, co se s odpadem děje dál, tak ve videu najdete odpověď: je sprejován do okolí. Jemná mlha má podle provozovatele „být jako déšť,“ ovšem zápach tohoto „deště“ je nesnesitelný. Ale nebavíme se jen o nepříjemnostech: lidé žijící v okolí popisují i zdravotní problémy jako bolesti hlavy, nemoci dýchacího ústrojí nebo zvýšený krevní tlak.

Video nezapomíná ani na etickou stránku věci. Nick Coony z Mercy For Animals v něm říká: „Prasata, chytřejší než psi nebo kočky, stráví v těchto továrnách celý život na betonové podlaze, často v klecích tak malých, že se v nich doslova nemůžou ani otočit.“

„Všichni jsme proti tomu, aby dětem byly způsobovány nemoci, aby byla zneužívána zvířata a aby životy lidí byly ničeny provozy v jejich sousedství. Tisíce nádrží s toxickým odpadem jsou asi nejbizarnějším ekologickým fenoménem v Americe. A až do teď byly drženy mimo pozornost veřejnosti,“ uzavírá video Mark Devries.

Celé video s českými titulky můžete shlédnout zde:


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>