Clarence Kennedy: nejsilnější vegan planety

Clarence Kennedy je internetová vzpěračská senzace. Jeho videa o posilování sledují stovky tisíc lidí. A není divu, jeho výkony jsou dechberoucí: nadhodí 200kg, na trhu se těsně blíží 190kg. Přes to, že je vzpěrač, se neztratí ani v trojboji: deadlift 340kg, dřep 300kg, pauzovaný přední dřep 250kg, vše bez pásku a samozřejmě dresu při tělesné váze okolo 100kg. K tomu na velmi slušné úrovni zvládá také extrémní kopy a další akrobatické triky. To ho řadí k jedněm z nejsilnějších lidí světa.

Pořádný rozruch proto vzbudilo jedno z jeho posledních videí, kde se hlásí k veganství. S tím, že se této filozofie drží už zhruba rok. Přešel na ni z etických důvodů: „Jednoduše jsem nenašel žádný dobrý argument proti veganství. Zkusil jsem to, ale neuspěl. Proto bylo logické změnit způsob stravování,“ říká k tomu. Na jeho výkony neměla změna stravování žádný vliv. Nicméně i kdyby tento vliv byl negativní, z veganské filozofie by prý neustoupil. „Životy zvířat jsou důležitější, než kolik váhy dokážu zvednout ze země,“ vysvětlil Clarence.

Protože Clarence ve videu poodhalil tajemství své kuchyně, pojďme se mu podívat do talíře. Jeho typická snídaně se skládá z pšeničných celozrnných cereálií zalitých sojovým mlékem, jablkem, sezamovými a lněnými semínky. Jako příklad obědu udává 100g těstovin se sojovým masem, fazolemi z plechovky, cibulí, špenátem, hnědou rýží a mraženou zeleninou (celkem 1200 kalorií, 300g sacharidů a 80g bílkovin).

Vyhýbá se proteinovému prášku a jídlem do sebe denně dostane okolo 170g bílkovin, zejména z luštěnin a obilovin. Co se týká suplementů, bere vitamín D, vitamín B12 a omega-3 kyseliny (EPA a DHA z rostlinných zdrojů).

Přepište tabulky, na světě je nový nejsilnější vegan planety!


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

2 Komentářů k “Clarence Kennedy: nejsilnější vegan planety

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>