VvV: Veselé veganské Vánoce

Blíží se vánoční svátky, období oslav do značné míry spojené i se svátečními pokrmy. Na Vánoce se chystají i vegané a veganky. V tomto souhrnném článku vám přinášíme všechny informace, které potřebujete na příjemné prožití svátků v souladu s veganskou etikou.

Začneme naším prvním Vlogem, který si jako téma vzal právě vánoční svátky:

Připravili jsme pro vás také řadu receptů, protože, jak už jsme zmínili, vánoční svátky jsou tradičně spojeny se svátečními pokrmy. Ruku v ruce s tím hlavním, štědrovečerní večeří, jsou pak u nás naneštěstí spojené praktiky, které se s vánoční atmosférou neslučují, ba přímo naopak. Nicméně, štědrovečerní tabule může být tradiční a veganská zároveň. Inspirací může být například recept na „rybu“ z Robi masa, nebo následující videorecept:

Z výše uvedeného receptu jsme na vaše přání vypreparovali recept na domácí sojovou tatarku, bez které se neobejde žádný bramborový salát:

Pokud chcete pomoci šířit nové vánoční tradice bez krutosti, přijměte výzvu Vánoce bez kapra a jiných živočišných produktů.

Po celé svátky mlsáme cukroví. Veganské možnosti pro vás máme jak v případě, že si potrpíte na klasiku:

Tak v případě, že preferujete zdravější, modernější přístup:

Pokud máte raději video recepty, nabízíme dva druhy tradičního cukroví:


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

2 Komentářů k “VvV: Veselé veganské Vánoce

 • 8.11.2017 at 10.36
  Permalink

  Veganství je hřích !!!!!!!!!

  Reply
 • Pavel Houdek
  25.11.2017 at 0.05
  Permalink

  Tak určitě.

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>