Úspěch Vegan Sport Clubu na United Islands: Rosteme a sílíme (nejen na svalech)!

Týden po Veggie Parade se členové Vegan Sport Clubu objevili na další, výrazně rozsáhlejší akci. Postavili stan uprostřed Kinského zahrady v rámci festivalu United Islands a poprvé tak mohli oslovit publikum, které nepřišlo na událost spojenou s ochranou zvířat a veganstvím jako takovým.

Stejně jako minulý týden, i tento víkend byli na místě zkušení vegan trenéři, kteří radili začátečníkům i zkušeným cvičencům se správnou technikou. Kromě stálic Pavla Houdka a Jasmíny Conevové se na stánku objevil i David Brázda. Ten za víkend naučil správnému mrtvému tahu a push pressu s kettlebellem věkové kategorie od 5 let do 60+. Navíc o veganství mluvil tak přesvědčivě, že by do deseti minut přesvědčil o výhodách rostlinné stravy Pohlreicha i Vaňka k tomu. Od Davida zkrátka nikdo bez letáku a přednášky o jídle neodešel.

Vedle činek strategicky umístila svoje ochutnávky Eliška. Takže jakmile cvičící návštěvníci skončili se vzpíráním, mohli si pochutnat na výborné domácí veganské zmrzlině, ořechových kuličkách, chia jogurtu nebo čokoládě s avokádem. Tomu neodolal nikdo!

U stánku také zájemce informovala Tereza Procházková, která je jednou z redaktorek Salátových listů. Ty vycházejí v internetové i tištěné verzi a najdete je samozřejmě i na Facebooku. Po stránkách veganka.cz jsou Salátové listy další veganský informační „must have.“

Na stánku se za celý nabitý víkend vystřídalo přes 200 lidí, hodně z nich mělo navíc aktivní zájem o věc a o přechodu na veganství uvažují. A VSC jim na této cestě určitě pomůže!

Naši členové se díky tréninkům neustále zlepšují, zvyšují si osobní rekordy a zkoušejí věci, na které by si dříve netroufli. Aktivity VSC dávno přesáhly hranice Prahy a první tréninky byly už například v Brně nebo Olomouci.

VSC zkrátka hodně rychle roste a sílí. A to nejen na svalech, ale co do počtu členů. Informace o dalších tréninkách můžete sledovat na FB stránce Vegan Sport Club, kde se vždy s několikatýdenním předstihem objeví pozvánky na cvičení.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>