Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu (http://sportuj.veganka.cz) a lektorem přednášek o veganství .

2 Komentářů k “Vlog #6: Otázky a odpovědi I.

 • 15.5.2016 at 17.11
  Permalink

  Dobrý den,

  na téma vegetariánství, respektive veganství jsem toho přečetla mnoho a jsem přesvědčena, že dospělý člověk může žít plnohodnotný život i bez jakýkoliv živočišných produktů. To, co mi vrtá hlavou, je, jak jsou na tom děti do 18 let, které se vyvíjejí, a těhotné ženy? Máte na to nějaký názor, popřípadě myslíte, že je správné, aby žena, která nosí své dítě, rozhodla o osudu jejího dítěte, zda být vegetariánem či ne? Ano, matky většinou vědí, co je pro jejich dítě nejlepší, ale někdy to tak prostě není a podle knížek a výzkumech jsem se dozvěděla, že dítě prostě ke svému růstu ty živočišné bílkoviny potřebují. Mohl byste mi prosím napsat svůj názor? Velmi mě to zajímá.
  A ještě jeden dotaz, třeba mě tofu způsobuje potíže a nadýmá mě. Je to možné, zažil jste to někdy ve své praxi (předpokládám, že se setkáváte s vegany, já moc ne, v okolím nemám nikoho, kdo by jedl tofu) a pokud ano, je možnost, jak tuto nepříjemnou zkušenost eliminovat?
  Děkuju předem za zodpovězení mých otázek.

  Reply
 • 3.6.2016 at 17.08
  Permalink

  Dobrý den,
  prosím prosím, jak je to s plastem? plast=ropa=rozložení živočichové

  A nebo paraziti a bakterie když napadnou naše tělo (nemyslím salmonelu-i tím mi už leckterý masojed argumentoval). Jak jim stručně vysvětlit, že je to něco jiného, když to přesvědšování vlastně berou spíš jako hru? A já se vždycky ,,nachytám“ kvůli ostatním potencionálním veganům okolo.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>