Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

2 Komentářů k “Vlog #10: reakce na Martina Konvičku

 • 23.12.2016 at 22.34
  Permalink

  Martin Konvička je bezesporu kontroverzní osoba, tady dost přestřelil. Nicméně ho rozhodně nepovažuji za blbečka. A co se týče hrozby islamizace Evropy, mu dávám naprosto za pravdu. Islámu se nebojím, ale prostě tu nechci všechny ty negativní jevy spojené s islámem, co vidíme v západní Evropě.
  Byla jsem přes deset let veganka, vrátila jsem se s těžkým srdcem k vegetariánství. Co se týče zdravotních aspektů veganství: jsem ráda, že přibývají zdraví, sebevědomí vegani. Já se bohužel setkala hlavně s vegany, kterým veganství neprospívalo, ba naopak škodilo. Dozvědět se po pěti letech veganství, že je potřeba doplňovat vitamín B12, vápník + dávat si pozor na x dalších věcí není nic moc. Takže u mě to byl hlavně problém v nedostatečné informovanosti a naivním mládí. Ani zlepšení veganské stravy (o stravní doplňky a další prospěšné potraviny) mi ke zdraví nepomohlo.
  Vím, že je to trochu od věci psát to pod reakci na Martina Konvičku, ale už dlouho jsem chtěla něco podobného napsat. Nemyslím to jako nějaké odrazování od veganství, ale spíš upozornění, pro lidi, co s veganstvím začínají, aby si otázku stravy opravdu nastudovali. Jenom neubližovat zvířatům a myslet si, že si s tím tělo poradí je opravdu málo.
  Vaše stránky mám ráda, ale občas mám pocit, že u veganství trochu moc vyzdvihujete jako zdravé a přinášející samá pozitiva. Což prostě tak není. Přináší to řadu sociálních problémů, problémů, kde se najíst (v práci, na služebce, na konferencích – vše z vlastních zkušností). Bylo by to na dlouho. Také si myslím, že pokud člověk „čisté veganství“ nezvládá, tak je daleko lepší( než se trápit) mít veganské dny, kupovat mléčné produkty z malých biofarem apodobně.

  Reply
  • Pavel Houdek
   29.12.2016 at 10.58
   Permalink

   Díky za reakci, v zásadě s Vámi souhlasím v tom, že veganství má samozřejmě i odvrácenou sociální stránku a že je potřeba být silná osobnost ji unést. A samozřejmě, pokud se stravujete blbě, může to mít následky na zdraví (stejně jako jakákoliv jiná strava). V některém videu z Výzvy 2017 se na to zaměřím…

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>