Olomouc

Kdy : Každou poslední středu v 18:30

Kde : Galerie u Mloka, Lafayettova 9, Olomouc , galerieumloka.p-centrum.cz

Spolupráce je v dnešní době individualizace a soutěživosti stále větší vzácností. Komodifikace omezila veřejný prostor na auty zaplavené ulice a komerční prostory, které neslouží pouhému setkávání lidí, ale především zisku. A právě potkávání lidí, kteří spolu sdílí i další hodnoty, je jedním z cílů sociálního prostoru s názvem VEGANSKÉ VEČEŘE. Myšlenkou není pouze uspořádat setkání veganů a veganek, nebo podobně smyšlejících jedinců, ale podpořit také jejich kooperativní a zúčastněné chování. Proto nejsou Veganské večeře „akce“ kterou uspořádá skupina organizátorek a organizátorů pro ostatní, ale jsou „sociálním prostorem“ za který přebírá zodpovědnost každý ze zúčastněných. Každý, kdo by očekával pionýrský tábor s vedoucími a poslušnými pionýry, udělá lépe, když půjde do restaurace.

Idea je jiná než většina akcí, které vyžadují nutné rozdělení na organizátory a účastníky. Chtěli bychom, aby se takové rozdělení rozplynulo a organizujícími se stali jednotliví účastníci a účastnice. Tudíž jediné, co v tuto chvíli nabízíme je fixní čas a místo. Tím je každá poslední středa v měsící v 18:30 v Olomouci v Galerii u mloka. Každý kdo má zájem se na tomto prostoru podílet, může donést doma navařené nebo napečené veganské dobroty, o které by se rád rozdělil s ostatními. Kdokoli může informace o tomto sociálním prostoru šířit mezi známé a vzít sebou nějaké kamarády a kamarádky. Každý se může ujmout slova a převzít kus iniciativy, která by  nějakým způsobem prospěla celku. To co nabízíme je čas, místo a velká pravděpodobnost se potkávat. Touto formou organizace navíc dosáhneme jistého samospádu událostí, které nebudou vázány na aktivitu jednotlivce nebo organizace, ale budou podmíněny sdílením a potřebu spolupráce.

Budeme rádi, když se tato aktivita stane inspirací pro ostatní, a podobné prostory budou vznikat i všude jinde. Rádi o těchto akcích budeme informovat a můžeme spolupracovat i mezi různými městy.

Vše je totiž jen a jen na nás všech.

DIY

Jeden komentář k “Olomouc

  • 18.8.2014 at 13.31
    Permalink

    Ahojky, probíhají pořád ty veganské večeře v Olomouci? Ráda bych se zůčastnila, i ráda podělila, nedávno jsem přešla na veganskou stravu a nikdy jsem nebyla spokojenější :-)

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>