Veganka.cz naživo – Brno a Liberec

Jedním ze způsobů, jakým se snažím šířit myšlenku veganství, je přednášková činnost. V nejbližší době se se mnou můžete setkat na těchto akcích:

26.4. Vegan fest (Brno) – Nízkorozpočtové veganství

Jak říkají v Anglii, „Last but not least.“ Letošní vegan fest uzavírám v neděli 26.4. oblíbenou přednáškou na téma nízkorozpočtové veganství ve Slévárně Vaňkovka.

Mluvit budu o tom, že veganství nemusí být drahé a o tom, že zdravě a kvalitně se vegansky najíst lze i s nízkým rozpočtem.

V první části přednášky si představíme způsoby, jakými získávat potraviny levně nebo zdarma (dumpster-diving, městské sběračství, pirátské zahradničení, komunitní zahrady, potravinové družstvo atd.), jaké kvalitní suroviny jsou v obchodech k dostání za nízký peníz a co si z nich lze připravit, a konečně na postupy, jak na jídle ušetřit bez kompromisů se zdravím (domácí výroba polotovarů, vaření ve velkém, zamrazování atd.).

Ve druhé, diskusní části bude prostor na debatu a vzájemnou výměnu zkušeností a tipů s konkrétními postupy, levnými recepty, návody, místy kde získat potraviny atd. Budu rád, když ve druhé části přispějete svou troškou do debaty, ale není to podmínkou; můžete pochopitelně jen poslouchat a nechat inspirovat.

http://www.veganfest.cz/program-veganfest-2015

30.5. Green fest (Liberec) – 15 let na veganské stravě

Na Libereckém Green festu, jehož hlavním letošním tématem je jídlo, vystoupím se zcela novou přednáškou 15 let na veganské stravě, se kterou bych letos rád navštívil více míst a akcí po celé ČR.

Na této přednášce se podělím o klíčové zkušenosti, které jsem nasbíral za patnáct let na veganské stravě, a pokusím se povzbudit ty, co o veganské stravě uvažují. Po patnácti letech na rostlinné stravě se považuji za důkaz toho, že tento způsob stravování je zcela plnohodnotný a nehrozí při něm žádné zdravotní komplikace. Po celou dobu mého veganství aktivně sportuji, jedno období trvající asi rok jsem byl v třífázovém sportovním tréninku. K tomu jsem měl fyzicky poměrně náročné zaměstnání jako kurýr na kole. Vše na veganské stravě bez umělých suplementů, pouze s přírodními doplňky stravy.

http://www.greenfest.cz/program/


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>