V 73 letech běhá maratony. A je vegan.

Třiasedmdesátiletý děda John Maultsby dokončil minulý týden svůj padesátý maraton. Dokončil tak sérii padesáti maratonů v padesáti státech USA.

John běhá pravidelně od svých šestatřiceti let. Třiadvacet let se snažil zaběhnout kvalifikační čas pro Bostonský maraton, ale nikdy se mu to nepovedlo… Když mu bylo 59, přešel na veganskou stravu a zkusil to ještě jednou. A uspěl. V roce 2003 zaběhl kvalifikační čas na Bostonský maraton a od té doby se ho zúčastnil děvětkrát.

Jen letos běžel 7 maratonů. Na Floridě běžel ve třech stupních nad nulou, hustém dešti a větru o rychlosti 65 km/h. „Dvě hodiny po doběhu jsem se klepal,“ směje se dnes. V roce 2013 zaběhl v Coloradu maraton s převýšením 2500 metrů s časem, který znamenal nový rekord v kategorii 70+.

John běhá několikrát týdně 15km trať a 30km jednou za 14 dní, aby se udržel v kondici. Ukazuje tak nejenom to, že pojem stáří je hodně relativní, ale také to, že veganská strava je prospěšná v každém věku.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>