Vegan Sport Club na Veggie Parade: Exhibice, těžké váhy a pomoc začátečníkům

V sobotu 18. 6. proběhla v Praze už v pořadí 9. Veggie Parade. Průvod začínal na Václavském náměstí a po několika hodinách se pochodující za práva zvířat dostali do parku Stromovka, kde akce vrcholila. Tam už na ně čekali trenéři a sportovci z Vegan Sport Clubu, aby jim vysvětlili základní cviky a následně jim dali možnost si zasoutěžit.

Jak celé povedené odpoledně probíhalo? K stanu VSC chodili zkušení odvážlivci i stydlíni činkou nepolíbení. Všem se trpělivě věnovali trenéři Pavel Houdek, Ladislav Petrželka, Jasmína Conevová a strongman Matěj Ken Štacha.

Zacvičit si mohl kdokoliv z přihlížejících. Po vysvětlení základních cviků se příchozí rozhodli, jestli si vyberou kategorii začátečníků nebo pokročilých a šlo se na věc. Dřepy, angličáky, mrtvé tahy, výrazy, cvičení s kettlebellem… Bylo opravdu z čeho vybírat a každý si naložil tolik, kolik zvládl.

Největší pozornost mezi diváky vzbudil právě silák Ken, který měl na ose neuvěřitelných 210 kilo na mrtvý tah a jednou rukou zvedal 50 kg činku. Vše samozřejmě s opakováním.

A zatímco usměvavá Jasmína informovala kolemjdoucí o činnosti VSC a vysvětlovala, že jde o pohodou partu lidí, kteří si pomáhají a nic nehrotí, Láďa o pár metrů dál volil jinou strategii a motivaci cvičenců. „Zvedéééj, k**va. Pět, šest, makej. Zvedni to!“

Na své si rozhodně přišli všichni.

Jako zajímavé zpestření si návštěvníci mohli ještě vyzkoušet něco málo z tréninku amerického fotbalu pod vedením sympatické Zuzky. Ta předvedla neuvěřitelně rychlé reflexy i sílu. Pro většinu lidí to bylo i poprvé, co si měli možnost zahrát s tradičním šišatým míčem.

Veggie Parade nebyla rozhodně poslední akce, kde se VSC toto léto vyskytl. Už během víkendu 25. – 26. 6. nás najdete na festivalu United Island of Prague a to konkrétně od 9:00 do 20. 00 v Kinského zahradě.
Čekají vás nejen soutěže, i ale i tým lidí, který si s vámi rád popovídá o osobních zkušenostech s přechodem na veganství, stravě sportujících veganů, sportu a aktivismu.

Samozřejmě nebude chybět ani tolik oblíbený workshop s činkami a dalšími pomůckami, kalistenikou a jinými sportovními aktivitami, které pro Vás připraví a ochotně vysvětlí parta nadšených a zkušených vegan trenérů a trenérek.

Těšíme se na vás!


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>