Vegan říká, že přežil holocaust, aby ukončil utrpení zvířat

Polský rodák Dr. Alex Hershaft věří, že přežil varšavské ghetto, aby věnoval svůj život zastavení utrpení zvířat v masném průmyslu.

Během poslední zastávky na svém evropském turné v Židovském muzeu v Londýně vyprávěl dvaaosmdesátiletý Alex podivuhodný příběh o tom, jak jeho příšerná zkušenost vyvolala celoživotní zápal pro práva zvířat.
Alex přežil polské ghetto poté, co byl jeho otec zatčen a zabit Nacisty. Utekl do Evropy a následně do USA a Izraele.

Stal se úspěšným environmentálním chemikem, ale potom, co navštívil jatka, objevil svoje skutečné povolání. Následkem toho spoluzaložil v roce 1976 organizaci Farm Animal Rights Movement (FARM) a v roce 1981 se stal veganem.

O své zkušenosti říká: „V té chvíli jsem si konečně uvědomil důvod, proč jsem přežil holocaust i cestu, jak splatit dluh za jeho přežití. V ten okamžik jsem se rozhodl, že zbytek života zasvětím boji za práva zvířat.“

Od té doby Alex bojuje za práva hospodářských zvířat jako člen Advisory Council of Jewish Veg in America, patron Jewish Vegetarian Society a současný prezident FARM.

Zacházení se zvířaty v masném průmyslu srovnává se svým zážitkem z koncentračního tábora zahrnující cejchování a časté svědectví tělesných ostatků.

Jimmy Pierson, ředitel ProVeg UK, který koordinoval turné Dr. Hershafta, o něm říká: „Jeho život je jedinečný a příkladný – od utrpení a nepředstavitelné nespravedlnosti došel k zasvěcení svého života osvobozování ostatních od téhož. Jsem si jistý, že všichni, kdo věříme v lepší svět, budeme dojati jeho prezentací.“

Překlad: Jana Boučková
Zdroj: https://www.standard.co.uk/lifestyle/vegan-holocaust-survivor-says-the-reason-he-survived-was-to-end-the-oppression-of-animals-a3543956.html


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>