Robi fleky

Ingredience:

4 plátky Robi,1 cibule, 1 uzené tofu, pepř, sůl, zeleninový bujón (Natura je veganska) /vegeta, hraška, bezvaječné těstoviny (fleky)

cca 4 porce
Na rozehřátém oleji osmažíme 1 cibuli. Hned po cibuli přidáme 1 uzené tofu a smažíme než je cibule dozlatova. Opepříme, osolíme, přidáme bujón nebo vegetu, chvíli osmažíme a přidáme na nudličky nakrájené 4 plátky robi. Chvíli smažíme a ve chvíli, kdy se nám to začne lepit na pánev přidáme asi 1 dcl vody a chvíli dusíme. Mezitím si uvaříme půl balíčku bezvaječných nudlí (takové ty fleky). Vymažeme pekáč olejem a nasypeme polovinu nudlí, přidáme směs, kterou jsme si usmažili a překryjeme druhou polovinou nudlí. Ve sklenici si rozmícháme hrašku s vodou (tak 2dcl) do hustoty cca jako vejce a celé to přelijeme a dáme péct do trouby na 170 °c asi po dobu 30 minut (než se nám začnou těstoviny mírně připalovat).
Hraška je celkem vychytávka a je to i chutné, ale nemusíme ji dávat, ony ty těstoviny budou držet dohromady i bez toho.


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>