Reportáž z VeganFestu 2019

Brněnský VeganFest je jeden svého druhu. Skvělá akce, které se už osmý rok snaží především o osvětu a přináší publiku skvělé přednášky na celou řadu témat souvisejících s veganstvím a právy zvířat. Jaký byl letošní ročník?

Pro mě osobně je VeganFest jedna z top akcí roku a ve své podstatě takový dočasný „vegan thinktank“. Organizátorům se daří nastolovat témata a zvát lidi, kteří mají co říct, a podněcovat diskusi. Navíc všechny přednášky profesionálně nahrávají a dávají na svůj YouTube kanál, který se za ty roky stal alespoň u nás jedinečnou a nenahraditelnou studnicí informací.

Je ovšem něco jiného sledovat video a něco jiného navštívit akci živě: zažít si atmosféru, zapojit se do diskuse atd. I tím je VeganFest unikátní – protože jeho středobodem jsou přednášky a diskuse, je na této akci více cítit pospolitost. Na jiných akcích mám často pocit, že je tam každý sám za sebe. Vystojí si frontu na jídlo, to sní a jde dál. Formát přednášek a diskusí člověka nutí zastavit, poslouchat, přemýšlet a diskutovat. A právě to v dnešní době potřebujeme asi nejvíc.

Letos jsem stihl jen dvě přednášky, na obou bylo v podstatě plno. Je vidět, že VeganFest už pomalu naráží na kapacitní limity, což je ale skvělá zpráva. Vidět stát dlouhou frontu na vzdělání, to jsem dlouho neviděl a myslel jsem si, že už ani neuvidím! Byla rozhodně delší než na občerstvení, což je co říct a klobouk dolů. Organizátorům a organizátorkám VeganFestu se za ty roky povedlo vychovat si publikum, za což jim patří všechna čest.

Díky za skvělou práci a těším se na další ročník!


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>