Přednáška: Výživová veganská poradna

23.ledna 2013 od 19:00
Infoshop Salé (Orebitská 14, Praha 3 – Žižkov)

Přijďte si u večeře poslechnout krátkou přednášku o zdravotních aspektech veganské stravy a přijďte diskutovat s lékařem, který má zkušenost se zdravotní péči o vegany/ky a aktuálními výzkumy na toto téma. Na přetřes přijdou zejména „problematické“ živiny jako vitamín B12, selen, zinek, vápník, omega-3 mastné kyseliny… Prostor bude věnován hlavně vašim dotazům.

Vhodně složená veganská strava kromě svého etického rozměru přináší také řadu zdravotních benefitů. Působí preventivně na řadu civilizačních onemocnění, pravděpodobně také na rozvoj určitých nádorových a autoimunitních onemocnění. Má svoje místo v léčbě metabolického syndromu. Existují však živiny, které jsou častokrát ve veganském jídelníčku nedostatečně zastoupeny, a jejichž nedostatek může mít vliv na rozvoj různých chorobných stavů.

http://sale.s.cz/index.php?clanek=program


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>