Právě teď: vraždění delfínů v Japonsku

U japonského města Taiji právě probíhá každoroční pravidelný masakr delfínů. Do pasti rybářů bylo nahnáno asi 250 delfínů, většina z nich mláďat. Je mezi nimi i velmi vzácný albín, který se ve stresové situaci, jako každé mládě, drží tak blízko své matky, jak jen může.

V dalších hodinách bude však během násilné selekce od matky oddělen a buď zabit, nebo vzat do zajetí pro některý z mořských parků. Během procesu selekce jsou vybráni nejhezčí delfíni (bez jizev atd.) pro vystavování v delfináriích a mořských parcích; zbytek jejich rodiny je povražděn na maso pro lidskou spotřebu.

V Japonsku je každoročně zabito dvacet tisíc delfínů a malých velryb. Sea Shepherd Conservation Society vyzývá k protestům proti lovu delfínů na japonských ambasádách. Za tímto účelem přinášíme pár informací:

České velvyslanectví Japonska v ČR sídlí na adrese Maltézské náměstí 6, 118 01, Praha 1; tel: +420 257 533 546, fax +420 257 532 377, e-mail jicc@ph.mofa.go.jp. Ve středu 22.1. probíhá v kině Lucerna v 18:30 slavnostní zahájení Festivalu japonského filmu a kultury, kde se jistě velmi těší na projevení vašeho názoru. Na Twitter používá japonská ambasáda hastagy #Eigasai a #japonsko; tweety se vzkazem k zabíjení delfínů s tímto hashtagem je jistě potěší.

aktuální informace na livestream.seashepherd.org
videoreportáž CNN zde


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>