Podpořte lidi bez domova veganskou dobrotou!

Na našem serveru se zabýváme v širokém smyslu veganským životním stylem, v užším smyslu pak především veganským jídlem: recepty, tipy na úpravy pokrmů, veganské náhražky mléčných výrobků atd.

Existují ale i lidé, kteří luxus volby veganské stravy nemají. A nemyslíme tím vzdálená místa na jiných kontinentech; myslíme lidé v ulicích našich měst. Jídelníček tisíců lidí je závislý na tom, co dostanou od jiných, případně co najdou v kontejnerech a popelnicích. Ano, mluvíme o lidech bez domova.

Téma veganství a bezdomovectví zajímavým způsobem propojuje aktivistická síť skupin Food Not Bombs (FNB): Na bázi solidarity vaří teplé veganské jídlo a na veřejných místech ho rozdává lidem bez domova.

Vyzýváme tímto naše čtenáře a čtenářky, aby aktivity Food Not Bombs podpořili. A to tak, aby v sobotu 29. prosince upekli, uvařili či jakkoliv jinak připravili nějakou veganskou dobrotu a odnesli ji na rozdávání jídla FNB, které se koná v 16:00 na nádraží Holešovice (v průchodu mezi metrem a železniční stanicí).

Aktualizace: Ti bystří z vás si všimnuli, že zde není v souladu časové určení a datum. Akci jsme měli v plánu svolat na sobotu 22., nicméně kolektiv FNB a především lidé bez přístřeší vás rádi uvidí obě soboty. Za překlep se omlouváme…

Pojďme podpořit lidi bez domova a alespoň před Vánoci jim jako překvapení nabídnout nejen polévku, ale solidní veganský raut. Doneste v sobotu 29. prosince veganské dobroty v 16:00 na nádraží Holešovice!

Zde můžete shlédnout krátký dokument o fungování FNB v Praze:


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

3 Komentářů k “Podpořte lidi bez domova veganskou dobrotou!

 • 16.12.2012 at 19.21
  Permalink

  V Plzni je rozdávání každou neděli od 14:00 a 24.12. také od dvou u kašny Západočeského muzea. Přidávam link na fb dík

  Reply
 • 16.12.2012 at 22.13
  Permalink

  Nechci rýpat, ale 29. už není před Vánoci 😉

  Reply
 • 20.12.2012 at 0.20
  Permalink

  Musí to být veganské? Co třeba jen vegetariánské? Některé dobroty neumím ještě úplně bez vajec a tak.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>