Podcast: host Vladimír Futák

V novém podcastu vám představíme našeho historicky prvního hosta, Vladimíra Futáka. Vladimír je veganem bezmála dvacet let. Celou dobu aktivně sportuje, věnuje se vytrvalostnímu běhu a karate, z minulosti má zkušenosti má i s dalšími plnokontaktními bojovými sporty i s kulturistikou.

V oblasti bojových sportů sám sebe označuje za průměrného zápasníka, což je dáno i způsobem přípravy – Vláďa se vedle silového věnuje i vytrvalostnímu tréninku a vždy se snaží o zdravý trénink. Nicméně i tak se může pochlubit několika účastmi na mistrovství ČR v Kyokushin karate, kde dvakrát po sobě vypadl s jedním z finalistů. Na otevřeném mistrovství Slovenska získal dvakrát po sobě třetí místo. Již několik let se na poli karate také věnuje trenérské činnosti, v poslední době se zajímá především o tradiční okinawské nesportovní formy karate.

Co se týká vytrvalostního běhu, půl maraton a maraton Vladimír označuje za střední tratě. Běžel již několik závodů přes sto kilometrů. V minulosti se věnoval i dogtrekkingu. Živí se jako tatér, kde se také snaží jít veganskou cestou, i když to není vždycky jednoduché. Je také otcem dvou malých dětí, které se od narození živí veganskou stravou.

Dlouholetá sportovní dráha ve spojením s veganstvím Vláďu dovedla k tomu, že je i velmi obstojným, byť amatérským dietologem. Jeho výhodou ovšem je, že znalosti nemá jen vyčtené z knih, ale i dlouhodobě vyzkoušené v praxi, na vlastní kůži. Nebojí se provádět experimenty na lidech a sám na sobě si zkouší různé diety a přístupy, které doprovází podrobným měřením. Nejen o výsledky svých experimentů se s vámi podělí v následujícím podcastu. Bude řeč bude o sportovním tréninku a veganské stravě, veganském vybavení pro bojové sporty, posilování a běhání na dlouhé tratě, ekologickém a udržitelném veganství a spoustě dalšího…


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Jeden komentář k “Podcast: host Vladimír Futák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>