Podcast, epizoda 5: ultra běžec Štěpán Boháček

V páté epizodě podcastu veganka.cz byl mým hostem ultra běžec Štěpán Boháček. Nezastavitelný ďábel, a to po všech stránkách… Počet jím absolvovaných závodů za minulý rok se pohyboval ve vysokých desítkách. Nebylo výjimkou ani to, že stál na startu jednoho závodu v sobotu a dalšího hned v neděli. Kromě běhání ultra vzdáleností se snaží propagovat veganství na běžeckých serverech a když je potřeba, namísto maratonu jede pomáhat těm, co to potřebují.

Štěpánův příběh je přitom velmi zajímavý a v mnohém připomíná kultovní postavu veganského sportování, Riche Rolla. Štěpán začal běhat až na prahu čtyřicítky, ale velmi rychle začal mít vynikající výsledky. Dopředu ho přitom žene hlavně touha ukázat sobě i okolí, že na rostlinné stravě lze dosahovat špičkových výkonů.

Štěpán je nezastavitelný nejen na trase, ale i ve „studiu“ – to už si ale musíte poslechnout sami…


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>