Paul Watson: Tragédie v Charlie Hebdo je ztrátou i pro boj za práva zvířat

Hnutí za práva zvířat při tragédii v redakci francouzského časopisu Charlie Hebdo ztratilo čtyři výborné, talentované aktivisty – zavražděné karikaturisty Johna (Cabu) Cabuta , Stéphana (Carba) Charbonniera, Bernarda (Tignouse) Verlhaca a Georgese Wolinskiho.

Jen den před vraždou přispěl Charlie Hebdo jednou ze svých karikatur aktivistické organizaci L214, která ve Francii vede kampaň za práva zvířat. Charlie Hebdo je tako jediným francouzským časopisem, který otevřeně odsuzuje býčí zápasy, zotročení delfínů a lov velkých zvířat. V časopise se také pravidelně objevoval kreslený strip s tématikou práv zvířat.

Nejenom, že pro útok neexistuje žádné ospravedlnění, ale bude mít také negativní následky pro muslimy ve Francii i celé Evropě. Národní Fronta Marie Le Penové díky vzestupu islamofobie hodně získá. Vrazi jsou jednoduše nevzdělaní, netolerantní kriminálníci, kteří francouzským muslimům hodně přitížili.

Jeden ze střelců křičel: „zabili jsme Charlie Hebdo.“ Znám Francii a pochybuji, že nechá Charlie Hebdo umřít. Pokud se něco stane, pak to, že svoboda slova bude naopak posílena. Svoboda se nikdy nesmí vzdát tyranii fanatické náboženské nenávisti.

Charlie Hebdo je satirický časopis. Jeho jméno pochází od Charlese De Gaulla a Hebdo znamená týdeník. Časopis tiskl karikatury a satirické články o všech politických stranách a náboženstvích. Katolická církev časopis opakovaně žalovala.

překlad článku Paula Watsona ze Sea Shepherd Conservation Society


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Jeden komentář k “Paul Watson: Tragédie v Charlie Hebdo je ztrátou i pro boj za práva zvířat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>