Metallica v problémech kvůli podpoře honu na medvěda

Kapela Metallica, která právě duní pražským výstavištěm, měla letos problémy se svým vystoupením na slavném festivalu Glastonbury. Petici proti jejímu vystoupení na festivalu na internetu podepsalo skoro 15 tisíc fanoušků a fanynek.

Důvodem byly aktivity zpěváka a frontmana Jamese Hetfielda, který nedávno podepsal smlouvu jako vypravěč osmidílné televizní show The Hunt (Lov) – pořadu, mapující loveckou výpravu na medvěda v Aljašce. Výběr Jamese Hetfielda není náhodný; on sám je podle vlastních slov dlouholetým zapáleným lovcem a střelcem. Po internetu dokonce koluje jeho (údajně falešná) fotografie, kde s puškou klečí vedle obrovského medvěda kodiaka.

Lidem, kteří petici podepsali, vadila podpora a propagace nesmyslné krvavé činnosti, která má být „zábavou“ a „sportem,“ ale ve skutečnosti je barbarskou orgií krutosti. Kromě jiného se v ní psalo: “Nejde o hon kvůli potravě nebo přežití. Zvíře je často jen zraněno a je vystaveno obrovské bolesti, kterou může, ale nemusí přežít.“


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>