Další vegan vítězství na mistrovství světa

Zprávy o dalším vítězství sportujících veganů přišly z USA. Austin Barbisch se věnuje především bodybuldingu, ovšem vedle toho běhá i ultramaratony. V neposlední řadě se věnuje i indoor veslování (na trenažérech). Právě v této pro mnohé nezvyklé disciplíně získal o tomto víkendu ve svých pětačtyřiceti letech zlatou medaili na světovém šampionátu, a to v závodech na 500 i 1000 metrů. A to napříč všemi věkovými kategoriemi.

Austin Barbisch je veganem něco před dva roky. Po patnáct letech, kdy se pohybuje v oblasti fitness, se z etických důvodů rozhodl přejít na veganství. Po svém vítězství dal své výsledky do souvislosti s veganstvím: „Lepším se. Stát se veganem bylo nejlepší rozhodnutí mého života.“ Gratulujeme!


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>