Celoživotní vegetarián Jake Shields opět vítězně

Jake Shields, pětatřicetiletý veterán bojových sportů a celoživotní vegetarián včera v noci zvítězil na turnaji MMA organizace World Series of Fighting (WSOF) a vybojoval si tím zápas o titul! Jake Shileds stále nepatří do starého železa a ukazuje, že i bez pojídání masa lze i v pokročilém věku vítězit v náročném profesionálním sportu. Svého soupeře Briana Fostera porazil hned v prvním kole vzdáním soupeře. Na dalším turnaji se tak postaví úřadujícímu šampionovi velterové váhy Rousimaru Palharesovi.

WSOF je americká MMA soutěž, vzniklá v roce 2012, a patřící do americké „velké trojky“ nejprestižnějších amerických MMA lig (vedle World Extreme Cagefighting a samozřejmě UFC). Profesionální skóre Jaka Shieldse je zatím 31 vítězství a 7 proher. V kariéře mu nechybí titul šampiona velterové váhy prestižních Rumble on the Rock a Elite XC a střední váhy své doby nejslavnější organizace Strikeforce. V současnosti nejlepší lize MAA, UFC, se zastavil na skóre 4-3. Na kontě má také těžko uvěřitelnou šestiletou sérii patnácti výher v řadě.

Pětatřicetiletý Shields vyrůstal na ranči v Sierra Nevadě. Rodiče ho vychovávali jako vegetariána, což mu vydrželo dodnes. Podle svých slov se živí převážně rostlinnou stravou, avšak konzumuje některé mléčné výrobky.

V dětství to měl k nejbližšímu sousedovi pěšky 45 minut, tak se se svými bratry raději věnoval sportu. V devíti letech začal dělat zápas, ve kterém má na kontě přes 600 utkání. MMA začal trénovat v roce 1999 a téměř okamžitě začal zápasit.

V roce 2001 začal trénovat v Cesar Gracie Fight Team, kde si zásadním způsobem vylepšil grappling: v roce 2005 vyhrál jeden z největších turnajů světa, Pan American Championships organizace International Brazilian Jiu-Jitsu Federation a získal také bronzovou medaili ADCC, nejprestižnější no-gi organizace vůbec. Je držitelem černého pásu Cesar Gracie, jiu-jitsu také dlouhé roky vyučoval.

Již brzy se ukáže, zda-li ke své sbírce přidá titul další přední organizace a ukáže, že s ním stále musíme počítat…


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>