Boxer na rostlinné stravě opět americkým šampionem

Cam Awesome, amatérský veganský boxer z USA, získal o tomto víkendu svůj jedenáctý titul amerického šampiona v super těžké váze a stal se prvním boxerem, který dokázal vyhrát čtyři tituly v soutěži USA Boxing National Championship. Je také držitelem nejvyššího počtu medailí vůbec v historii amatérsého boxu.

190 centimetrů vysoký a 99 kilo těžký boxer je nadšeným propagátorem veganské stravy, na kterou přešel v roce 2012. Odrazila se i na jeho přezdívce: „boxer na rostlinné stravě.“ „Od té doby, co jsem na rostlinné stravě, mám skóre 23-0, vyhrál jsem tři mezinárodní turnaje a dva národní, za což můžu děkovat svému novému životnímu stylu,“ říká o svém veganství Cam Awesome.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>