50 let Asociace sabotérů honů

Anglická Asociace sabotérů honů (Hunt Saboteurs Association – HSA) slavila o víkendu padesátileté výročí založení. Jak jinak než tím, že se jich asi sto sešlo na místě, kde to vše začalo – na lovu na lišku v národním parku Dartmoor.

HSA se svou padesát let neměnnou taktikou – sirénami, spreji a blokádami – opět sklidila úspěch a navzdory násilí ze strany účastníků honu (najíždění čtyřkolkami, ničení vybavení atd.) mohla své výročí oslavit dalším dnem bez zabíjení.

„Skončili jsme hodně promočení, ale byla to i zábava a dobrodružství – brodili jsme se močály a potoky mezi horami. Lovci se snažili nahánět lišky, ale sabotéři byli všude, neměli žádnou šanci. Kdybychom tam nebyli, určitě by zabili alespoň jednu.“

Sabotáže honů úspěšně pokračují navzdory zákonu Criminal Justice Act, který z nich na začátku tisíciletí udělal závažný trestný čin, i navzdory zákonu Hunting Act, který lov na lišku se psy zakázal. Zákaz totiž nikdo nevynucuje a zabíjní divokých zvířat pokračuje klidně dál.

HSA v poslední době zaznamenává nárůst počtu skupin i lidí v nich zapojených. „Jde o jasný signál, že britská veřejnost cítí větší a větší deziluzi s krutými a nelegálními činy, které jsou páchány na našem venkově,“ uvádí k tomu HSA.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>