Epizoda 10: Tereza Vandrovcová

Náš podcast slaví malé jubileum, přichází totiž desátá epizoda. Jsem velmi rád, že se mi v ní podařilo přivítat Terezu Vandrovcovou, jednu z nejvýraznějších postav současného veganského hnutí. Tereza je nejen autorkou webu soucitne.cz a velmi aktivní přednášející, ale také vědeckou pracovnicí a průkopnicí oboru human animal studies v Česku.

Této velmi zajímavé akademické disciplíně jsme věnovali hodně času. Jak tomu, o čem vlastně je, kde se vzala a kam míří, ale i jejím postavení v akademickém prostředí v Čechách. Řeč samozřejmě byla i o Terezině aktivistické činnosti, o kampaních, které soucitne.cz vede i o výhledech do budoucna.

Na našem serveru si můžete každých 14 dnů poslechnout/stáhnout nový podcast. Setkáte se zajímavými hosty z nejrůznějších oborů: výživy, veganského aktivismu, ekologie, práv zvířat, fitness, kreativity atd. V podcastu se budeme zabývat vším, co s veganstvím souvisí. Nutně to neznamená, že všichni hosté budou vegané, nicméně, všichni budou mít k našim tématům co říct.


 
Pavel Houdek

Pavel Houdek

Dlouholetý vegan, sportovec, lektor a novinář. Vedle tohoto webu je také zakladatelem Vegan sport clubu a autorem e-booku Veganství prakticky.

19 Komentářů k “Epizoda 10: Tereza Vandrovcová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>