Epizoda 10: Tereza Vandrovcová
Náš podcast slaví malé jubileum, přichází totiž desátá epizoda. Jsem velmi rád, že se mi v ní podařilo přivítat Terezu Vandrovcovou, jednu z nejvýraznějších postav současného veganského hnutí. Tereza je nejen autorkou webu soucitne.cz a velmi aktivní přednášející, ale také vědeckou pracovnicí a průkopnicí oboru human animal studies v Česku.
Této velmi zajímavé akademické disciplíně jsme věnovali hodně času. Jak tomu, o čem vlastně je, kde se vzala a kam míří, ale i jejím postavení v akademickém prostředí v Čechách. Řeč samozřejmě byla i o Terezině aktivistické činnosti, o kampaních, které soucitne.cz vede i o výhledech do budoucna.
Podcast: Play in new window | Download
Subscribe: iTunes | Android | RSS
Na našem serveru si můžete každých 14 dnů poslechnout/stáhnout nový podcast. Setkáte se zajímavými hosty z nejrůznějších oborů: výživy, veganského aktivismu, ekologie, práv zvířat, fitness, kreativity atd. V podcastu se budeme zabývat vším, co s veganstvím souvisí. Nutně to neznamená, že všichni hosté budou vegané, nicméně, všichni budou mít k našim tématům co říct.
Ahoj, nezapomeňte na katedru environmentálních studií na FSS MU v Brně, tam se takovým tématům docela věnují i v diplomových a bakalářských pracích, už docela delší dobu. 😉 Takže je super, že je nás vícero.
Ahoj, jojo, tuto katedru na Soucitně propaguji vždy, když se blíží přijímačky, je skvělá. V podcastu ji zmiňuji také – resp. asi ne jmenovitě, každopádně příští semestr na této katedře budu učit úvod do Animal Studies
Dobrá ,z čeho chcete ty plodiny pěstovat? Hospodářská zvířata nebudou a pole se musí hnojit ,aby něco vyrostlo. To ví i na vsi malé dítě. Tak že asi průmyslová hnojiva no potěš a nebo sbírat výkali od psů a koček. Co černá a vysoká zvěř? Už tak je přemnožená a nadělájí veliké škody v zemědělství. Když se nebude jíst maso není potřeba jí lovit. Přirozené nepřátelé nemá a tak vše ,to málo,co na nepohnojeným poli vyroste ,sežere a lidi chcípnou hlady. Je to utopie městské slečny co takovým věcem vůbec nerozumí. No hlavně,že na to má tabulky a vysoké školy a blbne tím hlavy lidem z města co mají doma psa,teda čivavu, a tvrdí ,že milují zvířata. Ještě naučit žrát šelmy čočku,protože musí taky trpět ,aby se třeba liška nasytila. S pozdravem hezký den jdu si dát řízek
Predátory vysoká zvěř nemá, protože je myslivci s nejvyšší úsilím zabíjí jako tzv. „škodnou.“ A hnojiva lze samozřejmě získávat řadou cest, k tomu vůbec není potřeba chovat zvířata namačkaná v klecích jedno na druhé a už vůbec není potřeba je zabíjet
Já si jdu dát fazole…
Predátory vysoké zvěře jsou zejména medvěd, vlk, rys, všichni tři jsou zákonem chránění živočichové, myslivci je zcela jistě nestřílejí až na excesy, jedná se o trestný čin.
Hnojiva se kromě živočišných zdrojů dají získávat prakticky výhradně z fosilních zdrojů jako třeba ropa, ostatní přirozené zdroje jsou málo nevýznamné, je to pouze kompost a hnojiva na bázi vápna.
V ČR se spotřebuje za rok 13 000 000 tun živočišných hnojiv, 350 000 tun umělých hnojiv, 300 000 tun vápenatých hnojiv, 4 000 000 tun organických hnojiv. Z toho je zřejmé, že asi 3/4 všech hnojiv v ČR tvoří hnojiva pocházející ze živočišné výroby a tedy výpadek živočišných hnojiv by způsobil dramatické změny v zemědělství.
Bučte si jist, že myslivci tyto predátory zabíjí na potkání a nejedná se o výjimečné excesy. Z mého okolí – sbírka lebek na poličce, střelená rysice a koťata utlučená v pytli, atd… Mezi myslivci běžné.
fgkh4rv
1yusd8
ojee17
jz9kxg
9r867p
9psd8u
2tnsig
g35d8x